פודקאסט "חכמים ברכש"

המרכז הישראלי לרכש מקדם את מעמדם של מחלקת ומנהל הרכש בארגון.

"חכמים ברכש" הפודקאסט החדש שלנו.

הפודקאסט בשיתוף פעולה עם פיני שניר העוסק שנים רבות בתחומי הרכש, התפעול ושרשרת האספקה ומשמש כיום כדירקטור רכש אסטרטגי בחברת סטורדוט העוסקת בפיתוח וייצור סוללות לרכבים חשמליים.

בפודקאסט "חכמים ברכש" מדבר פיני שניר  עם מנכ"לים ובכירים נוספים בארגונים מובילים, על האופן בו חברות ממנפות כיום את הרכש וממשק הספקים להשגת מטרות עסקיות של החברה: הגדלת המכירות, שיפור הרווחיות, חדשנות וצמיחה.

השיחות הן על שילוב מערכות טכנולוגיות מתקדמות לייעול ושיפור "חווית הרכש הארגוני", על ייעול התהליכים והמשאבים שמשקיעים בשלבי הרכש השונים, על רכש מבוסס אסטרטגיית רכש ארגונית, על הערך של פונקציית הרכש, רכש אסטרטגי, והאתגרים בעידן הטכנולוגיה והדיגיטציה ועוד ועוד.

בכל פרק נפגוש חבר הנהלה מצליח ומעניין מחברה מובילה, נכיר אותו ואת הארגון שלו, ונשמע את נקודת מבטו בנוגע להשגת המטרות העסקיות באמצעות הרכש והספקים.

חכמים ברכש

עם ארז לוי, מנכ"ל המרכז הישראלי לרכש

בפרק ארז מספר על המרכז המרכז הישראלי לרכש, מה הוא עושה ואיך הוא הוקם
עם גיל ביקל מנהל הרכש והקיימות הגלובלי של סודהסטרים.

בפרק מדבר גיל על הכישורים והיכולות הדרושים למנהל רכש מצליח, ועל השפעת הבינה המלאכותית על עולמות הרכש. שוחחנו על חברת האם פפסיקו, על החיבור ליעדי החברה ואתגריה, על ניהול קיימות, על מיקומה בארגון וגם על הסנכרון שבין ניהול הקיימות ובין הרכש.
עם דרור שושן מנכ"ל זרוע התפעול של CBRE ישראל

בפרק מתאר דרור את תפיסת עולמו בניהול שרשרת האספקה במרחב השירותים, מספר על מערכת היחסים שבין הרכש והמכירות וגם על רכש מקומי מול רכש גלובלי. שוחחנו על הצפת ערך מול הורדת עלויות, הבנת אסטרטגיית הארגון מול ביצוע משימות ולמה דרור חושב שכולנו רכש.
עם אלי וידבסקי המוביל הטכנולוגי האזורי של דלויט ישראל.

בפרק מדבר אלי בין השאר על המקום בו הוא פוגש את עולמות הרכש, ועל השפעת הבינה המלאכותית על עולמות הרכש. שוחחנו על האופן בו מתבצע הרכש הטכנולוגי בדלויט, על איך הרכש המקומי מושפע ונעזר בדלויט העולמית, על הערך שהרכש הטכנולוגי מביא בנושאים של רכש ענן, תוכנות ותקשורת ועוד ועוד.
עם אבי דדון, ראש מנהל הרכש לשעבר במשרד הבטחון

בפרק מדבר אבי בין השאר על עולמות הרכש בתפקידו הנוכחי כיועץ, על מדידת פעילות הרכש ועל הקשר בין כסף ואגו. שוחחנו על פעילותו במיגזר הפרטי, על רכש אסטרטגי מול אסטרטגיית הרכש, על מנהיגות ברכש, על אנשים ותהליכים.
עם אנדריי גרודנוב, מנהל אגף התפעול בחברת הביטוח איילון

בפרק מדבר אנדריי בין השאר על תפיסת הרכש באיילון, על מיקוד הרכש ועל תהליך הפיכת קבוצת הרכש לשותפים עסקיים מסחריים בכל פעילות ופרוייקט. שוחחנו על שותפות ומערכת היחסים עם הספקים, על שמירה על רכש רזה, חכם וגמיש ולמה אנדריי חושב שסקרנות היא המפתח להצלחה.
עם מיקי צימר, יזם ויועץ בעולמות האינטיליגנציה המלאכותית, מדיקל וציוד קפיטלי

שיחה עם מיקי צימר שהקים בשנת 2009 את חברת הייקון, חברה בתחום הדפוס הדיגיטלי, שהונפקה בשנת 2020. בפרק מדבר מיקי על כאבי הגדילה של סטרטאפ בעולמות הרכש, על תפיסת תפקיד הרכש ותרומתו להצלחה העיסקית. שוחחנו על מעורבות הרכש במערכות היחסים עם הספקים בשלבים המוקדמים של פיתוח המוצר, על רכש אסטרטגי – רכש טקטי – רכש לצרכי פיתוח ומתי דרושה המיומנות הרלוונטית, ועל למה חשוב להפוך את הרכש לחלק אינטגרלי מהאסטרטגיה העיסקית.
עם גלית שרון המשמשת שנים רבות כיועצת תדמית עסקית
. בפרק מדברת גלית בין השאר על מהי תדמית עסקית ומשמעותה בעולם העבודה, על שיווק עצמי ואיך לשפר אותו, על התחומים המושפעים מהתדמית העסקית ולמה התדמית העסקית חשובה כל כך למנהלי הרכש. בנוסף שוחחנו על השלבים בניהול התדמית העסקית, איך לבנות תדמית עסקית חזקה וייחודית שתמצב את מנהל הרכש כמוביל בארגון, ומהן הטעויות הנפוצות שאנשים עושים בנוגע לניהול התדמית העסקית שלהם
עם נוגה שהרבני ,דירקטורית הרכש הגלובלי בחברת קלארוטי

בפרק מדברת נוגה בין השאר על מאפייני רכש התוכנה בקלארוטי שכוללים סקר שוק, מחיר מטרה ותוכנית גדילה כדי להבטיח צמיחה יעילה. דיברנו על הפרמטרים לבחינה לפני רכש תוכנה שכוללים בין השאר גםRFPשנוגה והצוות שלה פיתחו במיוחד וסיכמנו שחידוש אוטומטי של חוזה תוכנה לא בא בחשבון. נוגה סיפרה על המעבר מחברה יציבה ותיקה ומסודרת כמו גילת לחברת סטארטאפ בתחום שונה לגמרי ללא תהליכי רכש ,דינאמית, ועל מה שהיא עשתה כדי להצליח בתפקיד, על המסע לענן, בקרת תוכנות ענן, על חיבור מנהל הרכש לאסטרטגיה העסקית של החברה, על המרקטפלייס של אמזון ועוד ועוד...
עם שלומי יניב מנהל הרכשINDIRECT הגלובלי של קורנית דיגיטל

בפרק דיברנו על תפקידו בקורנית דיגיטל והתמקדנו ברכש כמנוע צמיחה עיסקי. שלומי מסביר על המיומנויות הדרושות ברכש כדי להביא ערך ועל הגדרת ערך שאינה בהכרח רק הורדת עלויות. דיברנו על בירוקרטיה והדרכים להקטין אותה, על החשיבות בהבנת הסביבה העיסקית, על פיתוח מערכות יחסים טובות ומוצלחות עם הגורמים השונים בארגון, על פרואקטיביות ככלי לצמיחה ועוד ועוד.
עם אושרי כהן מנכ"ל סייבורד

בפרק דיברנו על כלים מתקדמים עם יכולות בינה מלאכותית בעולמות הרכש. שוחחנו על האופן בו כלים מתקדמים יכולים לשפר את יעילות תהליכי הרכש ועל כלים מתקדמים זמינים בתחום ה – Intelligent Sourcing, בתחום ה – Predictive Demand, בתחום ה – Cost Optimization ובתחום ה – Risk Management. בנוסף שוחחנו על סכנות השימוש בכלים מתקדמים עם יכולות אינטליגנציה מלאכותית ואיך ממזערים אותן, על המגמות בפיתוח והטמעת כלים אלה ועוד ועוד....
עם גולן אטד מאמן ומלווה עסקי, הבעלים של חברת Let It Be. החברה מתמחה בעולמות ההתפתחות האישית בסביבה העסקית והשבחת חברות עסקיות ע"י שינוי תודעה והפיכת כל פרט בארגון לאיש עסקים ממוקד.

בפרק דיברנו על התפתחות אישית בכלל ועל התפתחות אישית של מנהלי הרכש בפרט.שוחחנו על הקשר שבין ההתפתחות האישית וההצלחה המקצועית, על המיינדסט של מנהלי הרכש ועל החיבור לחזון של המרכז הישראלי לרכש.גולן דיבר על תהליך קבלת ההחלטות שלנו, על האופן בו מנהלים את תהליך ההתפתחות האישית, על סגנונות תקשורת, על דימוי עצמי ועוד ועוד.
עם אירנה פוליאקוב דירקטור הרכש והנסיעות הגלובלי של AppsFlyer

בפרק דיברנו על כלים כללים כמו ChatGPT או Gemini עם יכולות בינה מלאכותית בעולמות הרכש. שוחחנו על הסיבות שעניינו את אירנה לשלב בינה מלאכותית בתהליכי רכש ואיך זה השפיע על גישתה לתפקידה, על היתרונות של שימוש בבינה מלאכותית ברכש ולמה העובדה שאירנה מגדירה את עצמה קצת עצלנית עזרה לה בקידום הבינה המלאכותית ב – AppsFlyer. דיברנו על פרומפטים - הנדסת פרומפטים, דיוק שלהם וספריות פרומפטים, על מיומניות חדשות, על חששות והתנגדויות לשימוש בכלי בינה מלאכותית, על סיכונים, על חשיבות בדיקת תשובות כלי הבינה המלאכותית ועוד ועוד.

מעוניינים להצטרף לקהילה?

קבלו עדכונים, מידע, מאמרים, כניסה חופשית להרצאות, סדנאות ועוד.  אני מעוניין לקבל מידע, ניוזלטר וחומר פרסומי מהמרכז הישראלי לרכש כןלא

  חייג 054-8049006 או שלח מייל office@ipo.org.il

  שיתופי פעולה

  המרכז הישראלי לרכש מהווה עבור החברים בו פלטפורמה מצוינת ליצירת קשרים ואיתור ספקים.

  השמת מנהלי רכש

  המרכז מתמחה באיתור והשמת מנהלים מיומנים בתחום הרכש, מציאת משרות וסינון מועמדים.

  הכשרות מקצועיות

  אנו מפעילים מרכז ידע הסוקר ומלמד את הנושאים החמים בעולם הרכש בארץ ובעולם, התמקצעות, הכשרה ועוד.

  ארגונים מובילים בפעילות המרכז הישראלי לרכש

  logo-taro
  logo-poalim
  logo-orbit
  logo-kimberli-3akaryqp4sw3nuxku1efpm88
  WhatsApp Image 2021-02-04 at 10.55.21
  logo-mey-eden
  logo-meshabev
  logo-menora
  logo-melanox
  logo-klalit
  logo-kimberli-3aka333
  logo-karaso
  logo-hashmal
  logo-gevasol
  logo-elbit
  logo-cbre
  logo-misrad
  logo-partner
  logo-kamada
  logo-disk
  logo-hadera
  לוגו פלייטיקה
  logo-delkol
  לוגו של חברת פורנרי
  לוגו חברת גלמידה
  לוגו רב
  לוגו סימנס
  לוגו סודה סטרים
  לוגו לייב יו
  לוגו צים
  לוגו קוגנייט
  לוגו סזרסטון