המלצות לפיתוח קריירה מצליחה ברכש

מנהלי רכש וקניינים בכירים מחפש את התשובה לשאלה: מהי הדרך הנכונה לפתח את הקריירה שלנו ברכש ? זוהי שאלה מורכבת ויש לה עוד שאלות משנה חשובות לא פחות:

  • האם להישאר במקום עבודה אחד או לעבור בין חברות ?
  • האם חפש בזמן שאני עובד ? האם זה לא מסוכן אם יגלו ?
  • מהי הדרך הנכונה להיחשף למשרות ? חברות המה ? משלוח קו"ח ?
  • איך אנחנו נמצאים בתהליך של פיתוח יכולות וכישורים אישיים ?
  • האם הסמכה או תעודה / תואר ברכש מספיקים כדי להתקדם ?

 

לצערנו אנחנו נתקלים בהרבה מנהלי רכש שיוצרים קשר בפעם הראשונה, כשהם בתהליך חיפוש עבודה. ואז הלחץ הכלכלי, האישי, המשפחתי מביאים לניהול תהליך לא נכון שלא אחת מסתכם בפשרות !

ישנם מספר המלצות ופעולות שכדאי לנקוט בהן כדי להבטיח שאתם בונים קריירה מצליחה ואם תרצו להיות יותר ספציפיים שתתקבלו לעבודה (כמעט) ברגע שיצאתם מהעבודה …

 

  • חיפוש וקשר מתמיד עם שוק העבודה והאתגרים

התחילו לחפש עבודה כשאינכם זקוקים להאם כרגע אתה נהנה מהעבודה הקיימת שלך, אז התחל לבנות 'גשרים' ומגעים עם עמיתים מחברות אחרות – בין אם ספקים ובין אם לקוחות. הם יהיו הזדמנויות טובות בשבילך להגיע כשיש לך את העבודה.

  • להיות מקצוען ברכש

שוק העבודה מחפש היום את הטובים ביותר ברכש, זה כבר לא מקצוע של "הפליטים" של ארגונים אחרים. ולכן את צריך לוודא שאתה "נתפס כמקצוען" בתחום.

זה מתחיל ברכישת כישורים וידע עדכני, לצערנו או לשמחתנו הידע ברכש רק הולך ומתחדש, בעיקר עם כניסתם של תוכנות דיגיטציה ואוטומציה שמשנות את עולם הרכש המסורתי שהכרנו.

למידה מתמשכת היא הלמידה הנכונה של דורונו. זה כבר לא מצב בו היינו לומדים מקצוע ואיתו ממשיכים כל החיים (נגר, חייט, מכונאי רכב, עו"ד וכו') העולם מתפתח ומשתנה כ"כ מהר – במיוחד ברכש.  

 

  • תצטרף לקהילת רכש

תהיה פעיל בקהילת הרכש, תבוא לימי עיון, קורסים, סדנאות פורומים מקצועיים – למה ? כי שם לא רק תלמד ותעצים את היכולות שלך, אלא תכיר את המנהלים המובילים בשוק. הם יוכלו לעזור לך להבין מהם המשרות שקיימות בשוק, יחברו אותך ואולי אף יתנו המלצה.

 

  • אל תסמוך על הודעת הדרושים

בחיפוש אחר עבודה, אל תסמוך רק על מודעות ואתרי דרושים. פנה ישירות לחברות ולאנשים שאתה רוצה לעבוד איתם. השתמש ברשתות חברתיות כמו לינקדאין בכדי להשיג קשרים.

שימו לב אל תתנפלו על אנשים, כשמגיעים לקישור אל תשלח את קורות החיים שלך, התחל שיחה בנה אמון – תשקיע בקשר כמו שאתה רוצה שישקיע בך.

 

בהזדמנות זו אני מזמין אתכם לקחת חלק בפעילויות המרכז  הישראלי לרכש, דרך טובה להתחיל היא להיכנס לאתר שלנו ולעניין במיגון הפעילויות שלנו. 

כותב המאמר: ארז לוי, מנכ"ל המרכז הישראלי לרכש